Kızlık Zarı Yazıları

Kızlık Zarı Tedavisi 

Kızlık zarı hala ülkemizde sosyal ve kültürel olarak önemi korumaktadır. Bu sebeple bazı durumlarda kızlık zarı ameliyatı yapılarak kızlık zarının tekrar dikilmesi sağlanır. Kızlık zarı ameliyatı kadın doğum uzmanı tarafından yapılan bir uygulamadır. Kişinin mahremiyeti ön planda tutularak yapılan bu işlem üçüncü kişilere bilgi paylaşımı yapılmamaktadır.

Kızlık zarı ameliyatı iki çeşitte olmaktadır. Geçici kızlık ve kalıcı kızlık zarı olarak uygulama yapılır. Kızlık zarı dikimi esnasında kişinin kendi tercihi ön planda tutulur. Bunun yanı sıra ameliyat olan kişi ameliyat sonrasında günlük hayatına kaldığı yerden devam etmektedir.

Kızlık zarı yırtılmış olan kişilerde evlilik öncesi kızlık zarı ameliyatı olmak isteyen bir çok kişi bulunmaktadır. Geçici olarak yapılabilecek bu işlem cinsel birleşmeden 3 gün önce yapılır. Kızlık zarının dikilip dikilmediğini anlamak için bir kadın doğum uzmanı muayenesi gerekmektedir bunun için doktorumuz Opr. Dr. Sezgin SÖNMEZ ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra geçici olarak yapılan kızlık zarı ameliyat sonrası ilk üç günde cinsel birleşme sağlandığında hafif kanama meydana gelebilmektedir. Bazı durumlarda bu kanama görülmeyebilir.

Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise daha uzun süre kızlık zarının dikilmesidir. Bu durum kalıcı olarak yapıldığı için uzun süre cinsel birleşmeye girene kadar kızlık zarı ilk günkü gibi kalır. Kalıcı kızlık zarı dikimi bazı tatsız sonuçlar sonunda kızlık zarının bozulmasından dolayı da uygulanabilmektedir. Bu durum kişinin isteğine bağlı bir durumdur.

Ülkemizde hala kızlık zarı kültürel olarak önem görüyorken kızlık zarı ameliyatı ile kızlık zarı dikimi yaptıran kadınların sayısı oldukça fazladır. Sitemizde kızlık zarı dikimi ile ilgili detaylı bilgi edinebilir ve şehirlerde yapılan kızlık zarı dikimi ile ilgili de bilgi alınabilmektedir. Kızlık zarı dikimi yaptırmak isteyenler için sitemizde her türlü bilgi mevcuttur.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir