Gaziantep Kızlık Zarı Dikim Kuralları
Kızlık Zarı Yazıları

Kızlık Zarı Dikimi Yapan Doktorlar

Çeşitli nedenler sonucunda yırtılan kızlık zarı dikimi uzman doktorlar tarafından yapılabilmektedir. Anlaşılamaması açısından özellikle profesyonel anlamda dikimi yapılması gereken kızlık zarı dikimi bu açıdan alanında uzman olan doktorlar tarafından yapılmalıdır. Opr. Dr. Sezgin SÖNMEZ bu konuda sizlere yardımcı olmak adına muayenehanesini açarak tüm hastalara hizmet vermektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Onarılmaktadır?

Yırtılan kızlık zarı dikimi basit bir onarım sürecinden sonrasında eski durumuna getirilebilmektedir. Kızlık zarı dikimi bir veya 2 seanslık basit cerrahi müdahale yöntemi sayesinde dikilmektedir.Kızlık zarı dikiminde başvurulan onarım yöntemleri ise şunlardır;

Flep Yöntemi

  • Kalıcı yöntem olarak da bilinen Flep yöntemi, kızlık zarı kalıcı yani uzun yıllar boyunca dayanıklılığını koruması açısından başvurulan bir yöntemdir. Flep yöntemi sayesinde, yırtılan kızlık zarı eski durumundaki kalitesini koruyabilmektedir.

Mikrocerrahi Yöntemi

  • Flep yöntemine oranla daha kolay bir kızlık zarı onarım tedavisi olan mikrocerrahi yöntemi, kısa süreli kızlık zarı dikiminde başvurulan bir onarım tedavisidir.

Flep Yöntemi İle Mikrocerrahi Yöntemi Arasında Ne Gibi Farklılıklar Bulunmaktadır?

  • Flep yöntemi biraz daha uzun süreçli bir onarım uygulamasıdır. Mikrocerrahi yöntemi ise, basit bir onarım işlemi olduğundan genellikle tek bir seans ile sonuçlanmaktadır.
  • Flep yöntemi, doğrudan kalıcı kızlık zarı onarım yöntemi olduğundan fiyat tarifeleri de daha yüksek olabilmektedir. Bu bakımdan flep yöntemi ile kalıcı kızlık zarı dikimlerinde ortalama olarak 3500 tl ila 4500 tl arası ücret talep edilmektedir. Mikrocerrahi yönteminde ise kızlık zarı dikimlerinde bireylerden 900 tl ila 1200-1250 tl arası ücret talep edilmektedir.
  • Flep yöntemi sayesinde kızlık zarı dikimi normalde olduğu gibi bireylerin evlenme çağına kadar dayanıklılığını korumaktadır. Mikrocerrahi yöntemi kızlık zarı dikimi ise, dayanıklılığını 2 ila 7 gün arasında koruyabilmekte olup, bu bakımdan genellikle evlilik sürecinden 2 ila 7 gün öncesinde gerçekleştirilmektedir.

Sizde kızlık zarı dikimi için işinde profesyonel olan Opr. Dr. Sezgin SÖNMEZ resmi sayfasından iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir