Kızlık Zarı Kızlık Zarı Yazıları

Hatay Kızlık Zarı Dikimi

İçerisindeki kültüre, geleneğe ve adetlere göre yaşayış gösterdiğimiz toplumun birtakım katı veya hafif fark etmeksizin kuralları bulunuyor ve bu kurallar doğrultusundan hayatımıza yön vermek zorunda hissediyoruz. Bu kuralların en başında da Ahlaki kurallar gelmektedir. Bekâret kavramı da toplum tarafından çokça önemsenen bir kavram olduğundan bekâretin evlilik öncesi kaybedilmesi bir ahlaksızlık olarak değerlendirilmektedir. Bekâret kaybı ise kızlık zarı yırtılması ile örtüşmekte ve evlilik öncesi cinsel ilişki veya herhangi bir sebepten dolayı kızlık zarı yırtılan bir kıza kötü gözle bakılmaktadır.

Toplumun ahlak kuralları içerisinde yer almayan bekâret kaybının duyulmaması ya da ileride evleneceği kişiye durumu açıklayamaması korkusu sonucunda şu anda birçok kişi kızlık zarı ile ilgili araştırma yapmaktadır. Son dönemlerde kızlık zarı dikimi oldukça popüler ve kolay yapılan bir ameliyat olması ile birlikte kızlık zarı diktirenlerin sayısında da bir hayli artış görülmüştür.

Hatay Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Hatay kızlık zarı dikimi sadece muayenehanemizde yapılmaktadır. Herhangi bir hastalık olmadığından dolayı estetik alanına giren kızlık zarı dikimi özel bir operasyonla yapıldığından ameliyat masrafları sağlık güvenceleri tarafından karşılanmaz. Kızlık zarı dikimi denilen şey; yırtılan ve genişleyen kızlık zarlarının tekrar kapatılarak dikilmesi işlemi olarak bilinmektedir. Kızlık zarı dikimi oldukça basit ve kısa sürede yapılan bir ameliyat olduğundan, kızlık zarı yırtılmış kişinin istediği zamanda kızlık zarını diktirmesi mümkündür. Geçici kızlık zarı dikimi düğün gününden birkaç gün önce yapılır. Kalıcı kızlık zarı dikimi ise oldukça masraflı olmasına rağmen daha köklü bir çözüm yoludur. Kızlık zarı dikim işlemleri ortalama olarak lokal anestezi altında 20-25 dk aralıklarında yapılmaktadır. Ayrıca Hatay kızlık zarı dikimi sonrasında fazla acı hissetmeziniz. Hissettiğiniz acı ise 1 gün sonrasında son bulacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir