kızlık-zarı-dikimi-caiz-mi
Kızlık Zarı Yazıları

 Gaziantep Kızlık Zarı Dikimi Caiz Mi?

Bazı nedenler sonucunda yırtılan kızlık zarı artık tıbbi bakımdan tekrar eski durumuna getirilebilmektedir. Fakat Gaziantep kızlık zarı dikimi caiz mi ayrıntısı da çokça mera edilmektedir. Bu ayrıntı hakkında din alimleri ikiye bölünmüş durumdadır. Bazı din alimlerine göre bireyin dış darbe sonucunda kızlık zarında yırtılma meydana gelmesi durumunda tıbbi bakımdan tekrar eski haline döndürülmesinde herhangi bir sakınca olmadığı belirtilirken, bazı din alimlerine göre ise, kızlık zarının her ne sebepten olursa olsun, tıbbi bakımdan tekrar dikilerek eski haline dönüştürülmesinin doğru bir karar olmadığı yönündedir.

Kadın ve Doğum Uzmanları ve jinekoloji uzmanları ise, bu konuda farklı görüşler benimsemektedirler. Uzmanlara göre, kızlık zarının her ne nedenden olursa olsun, tekrar dikilip eski durumuna getirilmediği takdirde, bireylerde psikolojik bakımdan ciddi anlamda travmaların oluşmasına neden olabildiğini ve bireylerin depresyon hastalığına yakalanmasının kaçınılmaz olabildiğini belirterek bireylerin tüm bu olumsuzlar sonucunda ise intihar yolunu tercih edebildiğini belirtmektedirler.

Kızlık Zarı Neden Yırtılabilir?

Gaziantep kızlık zarı dikimi caiz mi kızlık zarı yırtılması bazı nedenler sonucunda söz konusu olabilmektedir. Soğan yaprağı kalınlığında olan kızlık zarı bilinenin aksine hassas bir dokuya sahip olduğundan dolayı hafif şiddetli dış darbeler karşısında dayanıklılığına kaybedebilmektedir. Ancak esneik bir yapıya da sahip olması sayesinde çoğu zaman darbelere karşı da dirençli olabilmektedir. Kızlık zarı şu gibi faktörler sonucunda yırtılmaktadır

  • Cinsel ilişkiye girilmesi
  • Bireyin dış darbelere maruz kalması, örneğin sırt bölgesine şiddetli darbeler alması veya şiddetli bir şekilde yere düşmesi
  • Vajinanın aşırı bir şekilde zorlanması, vajina içerisine el ile veya sert yapılı cisim ile temas edilmesi gibi birçok farklı faktörler sonucunda kızlık zarı yırtılabilmektedir.

Kızlık Zarı Dikilebilir Mi?

Gaziantep kızlık zarı dikimi caiz mi elbette dikilebilmektedir. Özellikle son 20 yıl içerisinde tıbbi cihazların da gelişim göstermesi ile birlikte bireylerin tercihleri doğrultusundan yırtılan kızlık zarı kalıcı ve geçici olarak tek bir cerrahi müdahale ile kolayca dikilerek eski durumuna getirilebilmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir