A’dan Z’ye Kızlık Zarı Dikimi Hakkındaki Tüm Merak Ettikleriniz

Bu Yazımızda Kızlık Zarı ile Aklınıza takılan tüm soru ve sorunları derledik ve en ince ayrıntısına kadar merak ettiklerinizi yanıtlamaya çalıştık ancak yine de özel olarak soru sormak isterseniz Bize özel mesaj göndererek size en fazla 24 saat içinde geri dönüş yapalım. Özel Soru Sormak İçin Tıklayınız

Şimdi Merak Edilenlere Geçelim

KIZLIK ZARI NEDİR?

Kızlık zarı, vajinal bölgenin giriş kısmında ve 1 cm içerde olan genel olarak halka şeklindeki bir yapıdır.

HİMEN (KIZLIK ZARI) HANGİ ŞEKİLLERDE OLUR?

Genellikle Halka şekilli ve yarım ay şeklinde kalbur gibi delikleri olan bir yapıdır

KIZLIK ZARI NASIL YIRTILIR?
En Çok merak edilenler arasında olan bu soru detaylı olarak anlatırsak Penisin vajene kısmi dahi olsa girmesiyle, parmağın veya bir cismin vajen içine girmesiyle, yanlışlıkla vajene bir cisim sokmakla, vajen kısmına ani bir darbe ile bozulabilir, ancak bu konudaki kesin cevabı muayanehanemizdeki kontrollerimiz sonucunda yanıtlamamız uygun olacaktır.

ZARI ZARI KANAMASI NASIL OLUR?
Genellikle ufak ufak kanama şeklinde olabilir ancak bazen de vajenin dar olması , penisin veya cismin büyüklüğü, ayrıca vajen kısmında ıslanma olmadan ilişkiye girme durumlarında da kanamalar olabiliyor.

HER KIZLIK ZARI YIRTILABİLİYORMU?
Hayır! , öz sevişme olması ve elastik olmaya bağlı olarak bazı durumlarda yırtılmayabilir.

KIZLIK ZARI YIRTILIRSA DİKİLEBİLİYORMU?
Evet! Dikim yapılır, genel olarak kalıcı dikim yapılıyor, biz kliniğimizde 3 kat yöntemi olarak adlandırılan farklı bir flep ile dikim yapılır, bu yöntemde başarısı oranı klasik yapılan flep yöntemlerine göre çok daha üstündür. Geçici kızlık dikimi ise genel olarak ilk ilişkiye girileceği günden 4-5 gün öncelerinde yapılan dikimlerdir . Ancak biz kalıcı dikimi öneriyoruz.

KIZLIK ZARI DİKİMİ SONRASI İLK İLİŞKİDE KANAMA OLURMU?
Kliniğimizde dikim yaptıktan sonra 3 hafta sonra tekrar ücretsiz olarak edilerek başarı şansı konusunda fikir veriyoruz, Genellikler de %99 işlem başarılı oluyor, ancak kesin sonuç için yine de biz kontrole çapırıyoruz

KIZLIK ZARI DİKİMİ SONRASI NE KADAR ZAMAN SONRA İLİŞKİ OLABİLİR?
Dikimden hemen sonra istenilen zamanda olabilir, yani ömür boyu sürebilir.

KIZLIK ZARI DİMİ FİYATI NEDİR?
Bu konuda özel olarak bizimle görüşmenizi öneriyoruz.

KIZLIK ZARI DİKİMİ NASIL YAPILIYOR?
Dikim işlemini genellikle lokal anestezi altında yaparız, hiçbir ağrı sızı hissetmezsiniz. Ancak çok panik hastaları uyutarak da yapabiliyoruz.

DİKİM SONRASI İŞE BAŞLAYABİLİRMİ?
Zar Dikimi sonrası çalışabilir ancak fazla eğilmeme, ağır kaldırmama, ilk iki hafta klozet tuvalet kullanmasını öneririz.


KIZLIK ZARI DİKİM YAPILIRKEN KAYIT VE MAHREMİYET ÖNEMLİMİ?

Gizlilik ve mahremiyete son derece önem veriyoruz, hiç kimse bilgilere ulaşamaz.Hatta kliniğimizde özel odamız bulunmakta olup diğer hastalarımız görmemektedir.

KALICI KIZLIK ZARI DİKİMİ NE KADAR ZAMANDA BİTER?
Toplamda 30 dakikada tüm işlem biter.

KIZLIK ZARI DİKİMİ HER KLİNİKTE YAPILMALI MI?
Kesinlikle HAYIR!!!, Doktorun kadın genital yapıya hakim olması gerekir, bu konuda ciddi deneyimi olmalıdır. Çünkü çoğu yapılan dikişler tutmayabilir. İşlemin yapılacak yerin sterilite kurallarına uygun olması gerekir.